bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

makijaż wieczorowy
Uroda

Makijaż wieczorowy – o czym warto pamiętać?

Makijaż wieczorowy powinien dodawać pewności siebie. Dzięki niemu można poczuć się o wiele atrakcyjniej niż na co dzień. Ważne jest, aby został on dopasowany do typu urody, a także stylizacji. Jego samodzielne wykonanie wcale nie musi być trudne, a więc nawet panie bez doświadczenia poradzą sobie z tym zadaniem! Istotne jest jednak to, aby bez umiejętności oraz odpowiednich kosmetyków nie porywać się na skomplikowany make-up. Prostota jest ponadczasowa, a więc sprawdzi się w absolutnie każdym przypadku.

Zobacz też, jak wykonać makijaż na randkę

Usta w kolorze czerwieni

Wiele pań nie wyobraża sobie makijażu wieczorowego bez czerwonych ust. Prawdą jest, że szminka w intensywnym kolorze może dodać seksapilu. Podstawą jest jednak dobór odpowiedniego odcienia. W innym przypadku można uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego – skóra stanie się poszarzała, zęby żółte, a niedoskonałości zostaną wyeksponowane. Oczywiście nie trzeba ograniczać się do czerwieni. Pod uwagę dobrze jest wziąć także szminki w innych kolorach np. różu, brązu, a nawet fioletu!

Czarna kreska na powiekach

Wykonanie czarnej kreski na powiekach wymaga wprawy. Właśnie dlatego warto trenować np. podczas wykonywania codziennego makijażu. Zbyt gruba może sprawić, że oczy zostaną optycznie pomniejszone. Takie błędy wybaczane są wyłącznie w przypadku perfekcyjnej urody. Kreski wykonane za pomocą eyelinera będą trwalsze. Należy zwrócić uwagę, czy kosmetyk jest wodoodporny, czy też nie. Operowanie produktem w pisaku jest banalnie proste. Po czasie końcówka może jednak rozwarstwić się, a tym samym stać się mniej precyzyjna. Alternatywą jest kredka do oczu, która również sprawdza się podczas wykonywania makijażu wieczorowego. Kontur może zostać roztarty, tak aby uzyskać efekt przydymionego oka. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Masz problem z opadającą powieką? Ten artykuł może się przydać!

Sztuczne rzęsy

Nie każda kobieta posiada długie i grube rzęsy. Bywa tak, że maskara kompletnie nie zdaje egzaminu, ponieważ jest praktycznie niewidoczna. W takim przypadku prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydają się być sztuczne rzęsy – na pasku lub w kępkach. Nie należy jednak uczyć się ich przyklejania bezpośrednio przed wyjściem na imprezę. Jest to dość czasochłonny proces, który wymaga prób i błędów. Nie bez znaczenia jest elastyczność rzęs, które powinny dopasować się do kształtu powieki. W innej sytuacji końcówki będą się odklejać, co nigdy nie wygląda dobrze. Nie można również nie wspomnieć o jakości kleju. Musi być on niewidoczny, gdyż biała substancja negatywnie wpłynie na końcowe rezultaty.