bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

ściąganie hybrydy
Uroda

Bezpieczne ściąganie hybrydy z paznokci

Ostatnio bardzo popularne stało się malowanie paznokci lakierami hybrydowymi, jednak ich usunięcie z płytki paznokcia odbywa się w zupełnie inny sposób niż w przypadku zwykłego lakieru.

Jak ściągnąć hybrydę z paznokci domowym sposobem?

W przypadku, gdy nie mamy zamówionej wizyty u kosmetyczki, a musimy ściągnąć lakier hybrydowy z paznokci możemy zastosować poniższą metodę.
Zdejmowanie hybrydy acetonem – to jedna z najprostszych i najszybszych metod pozbycia się lakieru hybrydowego z płytki paznokcia. Jeśli chcemy pozbyć się hybrydy acetonem będą nam do tego potrzebne również:
– pilnik o gradacji powyżej 100
– aceton
– folia aluminiowa
– płatki kosmetyczne
Jeżeli mamy już przygotowane wszystkie potrzebne rzeczy zabieramy się za spiłowanie wierzchu lakieru pilnikiem. Podczas piłowania należy postarać się, by spiłować jak największą warstwę lakieru – przyczyni się to do krótszego czasu trzymania paznokcia w acetonie.
Kolejnym krokiem jest nasączenie płatka kosmetycznego acetonem i przyłożenie go do paznokcia, który natychmiast owijamy folią aluminiową. Po upływie około 10 minut zdejmujemy folię z palca i ściągamy lakier z paznokcia. Do usunięcia lakieru może nam być potrzebne kopytko lub striper. Usunięcie lakieru zaczynamy od nasady paznokcia i przesuwamy dalej ku bokom. W przypadku, gdy lakier bardzo mocno trzyma się płytki należy ponownie owinąć go wacikiem zamoczonym w acetonie i folią aluminiową. Kiedy pozbędziemy się lakieru hybrydowego ze wszystkich paznokci warto posmarować je odżywką, a w skórki wsmarować oliwkę.

Ściąganie hybrydy frezarką

Pozbyć się hybrydy możemy również przy pomocy frezarki do paznokci, jest to sposób mniej inwazyjny dla naszych paznokci, dlatego warto skusić się i zakupić tego rodzaju sprzęt do domu.
Aby ściągnąć hybrydę frezarką należy w pierwszej kolejności ustawić niewielkie obroty i piłować paznokieć równomiernie na całej płytce. Jeśli robimy to po raz pierwszy wystarczy, że ściągniemy tylko top oraz pierwszą warstwę lakieru. Osoby bardziej wprawione mogą piłować do momentu ściągnięcia bazy. Podczas piłowania hybrydy należy zmieniać rodzaje frezów od najgrubszych do tych, które posiadają najmniejszą gradację. Po skończonym zabiegu możemy dodatkowo wygładzić płytkę paznokcia zwykłym pilnikiem i tak jak w przypadku metody z acetonem, posmarować paznokieć odżywką, a skórki oliwką.

Pamiętajmy, że zdejmowanie hybrydy jest procesem dosyć długotrwałym, dlatego wykonując go samemu w domu musimy uzbroić się w cierpliwość.