bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

filtry
Uroda

Filtry jako element codziennej pielęgnacji skóry twarzy

Krem z filtrem to powszechnie stosowany kosmetyk ochronny, który powinien stanowić element codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Zapewne zastanawiasz się, dlaczego tak jest i jaki preparat wybrać. Poniżej odpowiemy na nurtujące Cię pytania i zapewniamy, że dzięki temu podejmiesz decyzję o nieustannym używaniu kremu z SPF.

Działanie i składniki koreańskich kremów z filtrem

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę zwraca się na pielęgnację skóry, w szczególności na ochronę przed szkodliwym działaniem słońca. Coraz popularniejszą metodą pielęgnacji skóry twarzy są koreańskie kremy pielęgnacyjne. Dlaczego? Wyróżniają się one niebywałą skutecznością, a to wszystko dzięki temu, że są stworzone na bazie składników pochodzenia naturalnego. Są wolne od chemicznych i sztucznych dodatków, dzięki czemu pielęgnują i odżywiają skórę oraz poprawiają jakość naskórka. To kosmetyki polecane do pielęgnacji każdego rodzaju skóry.

Czym jest krem z filtrem?

Krem z filtrem to kosmetyk stosowany w celu ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Promieniowanie UV składa się z trzech rodzajów fal: UVA, UVB i UVC. UVA wnika głęboko w skórę i jest związany z fotostarzeniem (zmarszczki, utrata elastyczności itp.), podczas gdy UVB powoduje oparzenia słoneczne i jest główną przyczyną raka skóry. Stosowanie kremu z filtrem jest ważne przez cały rok, nie tylko latem, ponieważ promieniowanie UV jest obecne nawet w pochmurne dni i w pomieszczeniu z oknem, które zapewnia dopływ światła. Filtry do twarzy są coraz popularniejszym elementem pielęgnacyjnej rutyny, zwłaszcza w kontekście dbania o skórę.

SPF – jakie ma znaczenie dla skóry?

Jak już wiesz, ochrona przeciwsłoneczna to kluczowy czynnik w trosce o zdrowie i wygląd skóry. Nieużywanie kosmetyków z SPF przyczynia się do rozwoju chorób i pojawiania się oparzeń, a także przebarwień. Ponad połowa konsumentów na świecie miewa problemy z nierównomiernym kolorytem oraz plamami pigmentacyjnymi. Na opakowaniu produktu umieszcza się konkretną wartość liczbową, która informuje, ile czasu możesz spędzić na słońcu bez narażania się na przykre konsekwencje. SPF to skrót od angielskich słów sun protection factor, czyli inaczej jest to wskaźnik progu rumieniowego, czyli dawki, która po upływie 24 godzin wywołuje silny rumień na skórze. Po użyciu np. SPF 30 możesz pozostać na słońcu aż 30 razy dłużej! Aktualne poziomy ochrony skóry regulowane są przez zalecenia Komisji Europejskiej. Przedstawiają się następująco:

  • SPF 6 i 10 – niska ochrona,
  • SPF 30 i SPF 50 – wysoka ochrona,
  • SPF 50+ – bardzo wysoka ochrona. 

Poszczególne filtry mają konkretny procentowy udział w ochronie skóry. Filtr SPF 15 blokuje około 93% promieni, SPF 30 – 97%, a SPF 50 do 98%. Należy pamiętać, że aby ochrona była skuteczna, konieczne jest regularne i prawidłowe stosowanie produktów z odpowiednim SPF.

Aplikacja kremu z filtrem

Pamiętaj, że bardzo ważna jest prawidłowa aplikacja kremu z filtrem. Na samym początku przygotuj skórę. Upewnij się, że jest ona czysta i sucha. Zastosuj krem, który odpowiada Twojemu typowi skóry, i dobierz odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną (najlepiej SPF 30 lub wyższą). Możesz również wybrać krem z filtrem o dodatkowych właściwościach, takich jak nawilżanie, redukcja przebarwień itp. Wyciśnij niewielką ilość kremu na opuszek palca lub grzbiet dłoni. W przypadku większych obszarów, takich jak twarz i szyja, konieczne może być użycie większej ilości produktu. Delikatnie rozprowadź go na skórze, począwszy od środka twarzy i kierując się na zewnątrz. Możesz użyć palców, pędzla do makijażu lub gąbki. Upewnij się, że krem został nałożony na wszystkie szczególnie narażone obszary, takie jak czoło, nos, broda, uszy, kark i plecy. Poczekaj, aż krem wchłonie się w skórę, jeśli chcesz zastosować produkty do makijażu. Zaleca się nakładanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym na skórę co najmniej 15–30 minut przed ekspozycją na słońce, a następnie regularne powtarzanie aplikacji co 2 godziny lub częściej, jeśli mamy kontakt z wodą lub intensywnie się pocimy.

Naturalne kremy z filtrem UV

Wybierając krem z filtrem UV, postaw na produkty pochodzenia naturalnego. Niewątpliwie należą do nich koreańskie produkty. Nie zawierają one szkodliwych cząstek chemicznych, parabenów, ftalanów, pochodnych ropy naftowej ani konserwantów. Odnajdziesz w nich bogactwo składników naturalnych chroniących, odżywiających, regenerujących i pielęgnujących skórę. Naturalne kremy z filtrem UV są odpowiednie dla wszystkich rodzajów cery. Jeśli masz problematyczną skórę, dobrym rozwiązaniem będzie łagodzący krem, który koryguje zaczerwienienia, rozszerzone pory oraz nierówny koloryt. Produkty stworzone na bazie wąkroty azjatyckiej wykazują silne działanie antybakteryjne, kojące i zwalczające niedoskonałości. Te zawierające np. ekstrakt z oczaru wirginijskiego rozjaśniają przebarwienia i przywracają poczucie komfortu. Przy wyborze naturalnego kremu z filtrem UV ważne jest dokładne zapoznanie się z etykietą produktu i wybranie odpowiedniego SPF zgodnie z Twoimi potrzebami.