bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

makijaż oka
Uroda

Makijaż na opadające powieki

Część osób posiada opadającą powiekę całe życie, a część zaczyna mieć z nią do czynienia wraz z upływem lat. Jest to więc bardzo popularny problem dla społeczeństwa. Nie należy się go wstydzić, ale bez wątpienia nie jest to pożądana cecha wyglądu. Sprawia, że człowiek wygląda na wiecznie zmęczonego i mrużącego oczy.  Bywa ona źródłem wielu kompleksów. Z tego powodu kobiety rezygnują z podkreślania oka, nie chcą aby jeszcze bardziej przyciągało uwagę. Medycyna estetyczna jest w stanie wyeliminować niedoskonałość, ale nie każdego na to stać. Jednak tak naprawdę można wykonać dobry makijaż na opadające powieki, który przysłoni wadę.  Na pewno pewnego dnia każda z nas będzie musiała zmierzyć się z tym zadaniem. W celu osiągnięcia poprawnego rezultatu, warto znać podstawowe zasady.

makijaż na opadające powieki

Makijaż na opadające powieki- najważniejsze zasady

Trening czyni mistrza, nie każdy rodzi się z ręką do wszystkiego. Zadanie jest niełatwe, makijaż na opadające powieki może być dobrze wykonany, ale zginie pod opadającą powieką bez odpowiedniej bazy. Z problematyczną powieką jest ona potrzebna nie tylko na dłuższe wyjścia, ale za każdym razem, kiedy nakładamy produkty sypkie na powiekę.

Następnym ważnym elementem jest dobór odpowiednich cieni do powiek. Opadająca powieka wymaga matowego, ciemnego koloru. Natomiast pozostała część ma zostać jaśniejsza, nawet lekko rozświetlona. Z czasem, dojdziesz do wprawy-  sukces w takiej grze światłocieniem wymaga wielu ćwiczeń.

Jeżeli chodzi o kolory, nie warto nakładać na co dzień wyrazistych barw. Rzucają się w oczy i przyciągają uwagę odbiorcy. Makijaż ten ma przede wszystkim na celu zatuszowanie wady, więc np. neonowa zieleń utrudniłaby sprawę. Najlepiej sprawdzą się kolory w odcieniach brązu, ewentualnie szarości. Cieliste cienie również spełnią swoją rolę. Potestuj i zobacz, co najlepiej sprawdzi się na tobie.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem są rzęsy. Podkręć je zalotką i dobrze wytuszuj. Wybór tuszu do rzęs również powinien być przemyślany. Najlepiej sprawdzą się wydłużające, które przysłonią oko. Ważne również, aby się nie kruszyły, popsują wtedy cały efekt.

makijaż cienie

Kolejny krok – perfekcyjna kreska

Na początek, przed mocniejszym pigmencie, dobrze naszkicować kreskę miękką kredką. Taki zarys oszczędzi wiele nerwów, gdy coś wyjdzie nie tak. Raczej nikt nie chciałby zaczynać pracy od nowa na tym etapie.

Wzdłuż górnej linii rzęs narysuj cienką kreskę. Przechodząc do kącika oka, przeciągnij kreskę lekko w dół. Ma to być przedłużenie dolnej powieki. Czym więc różni się to od zwykłego makijażu? Nie wolno tutaj nakładać eyelinera na załamanie. Dzięki temu nic nie będzie się chować oraz oko sprawi wrażenie wydłużonego.

Nie ma na co czekać, sprawdź swoje umiejętności i ciesz się efektem już teraz!