bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

delikatny makijaż
Uroda

Delikatny makijaż na co dzień

Czasem najtrudniejszy w makijażu jest umiar. Łatwo może dojść do sytuacji kiedy przesadzimy z nadmiarem produktów. Nie chcemy stworzyć efektu w postaci tak zwanej „tapety” na twarzy, która kojarzy się z bardzo nieprofesjonalnym makijażem. Często twarz wymaga tylko lekkiej korekty, 2-3 kosmetyków lub nawet wcale. Nic nie dadzą takie słowa kierowane do osoby, która nie jest w stanie wyjść z domu bez godziny przed lustrem. Dlatego chodźmy po kolei.

Jaki jest więc przepis na delikatny makijaż? Można po prostu odpowiedzieć “delikatność”, jednak to nie takie oczywiste. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeżeli cera ma wiele niedoskonałości, przebarwień, a osoba nie chce pokazywać ich innym, ciężko będzie jej odmówić połowy kosmetyków. Nie łatwo jest również polecić jakiekolwiek kosmetyki. Kiedy stawiamy na delikatny efekt, najlepsze będą po prostu te sprawdzone, przetestowane przez nas.

Poniżej zamieszczono kilka wskazówek, które pomogą stworzyć lekki i delikatny makijaż.

delikatny makijaż

Jak dobrać kosmetyki?

Podstawą podstaw, jest jak nazwa wskazuje podkład. Bardzo ważne jest to, aby został odpowiednio dobrany. Poza kolorem, warto również przyjrzeć się stopniu krycia. Świetnym rozwiązaniem mogą być kremy BB lub CC, które zakrywają niedoskonałości na tyle ile to możliwe oraz pozostawiają efekt naturalności. Jeżeli cera posiada poważne blizny, przebarwienia, zastosuj korektor. Najważniejsze jest to, aby czuć się pewnie.

Jeżeli okolice oczu wymagają krycia, korektor kryjący należy zastosować pod nie, a do krostek lub przebarwień coś bardziej kryjącego. Całość twarzy przypudruj pudrem, oczywiście lekko i z umiarem. Najlepiej sprawdzi się transparentny.

Konturowanie również może się przydać. Najważniejsze jest to, aby przy doborze bronzera, dobrać ten najbardziej naturalny i nie przesadzić z jego ilością. Policzki można lekko rozświetlić różem w spokojnym, brzoskwiniowym lub beżowym odcieniu.

Jeżeli chodzi o usta, najlepiej, aby nie rzucały się mocno w oczy. Można pozostawić je bez niczego, lub nałożyć bezbarwny błyszczyk lub pomadę. Szminki o krwistej czerwieni lepiej zostawić na inne okazje, tutaj mogą zaburzyć pożądany efekt naturalności.

Sprawdź też, jak dbać o cerę nastolatków

Delikatne oczy

Nikt nie powiedział, że delikatny makijaż musi być nudny. Cienie do oczu również sprawdzą się w tym przypadku. Paletka z beżowymi cieniami może tutaj wiele zdziałać. Należy odpowiednio dobrać odcienie, tak, aby nie rzucały się mocno w oczy.

Jeżeli chodzi o rzęsy, zasada jest podobna. Najlepiej unikać sztucznych rzęs, dobrze sprawdzi się lekki tusz. Natura niewiele osób obdarza bujnymi brwiami, więc zbyt duże pogrubienie lub wydłużenie na pewno zwróci uwagę i odwiedzie nas od zamierzonego efektu.

kosmetyki delikatny makijaż

Delikatny makijaż w zasięgu ręki

Tak naprawdę nie wiele czasem potrzeba, aby cudownie. Prawdziwa piękna twarz, nie wymaga wiele pracy. Jeśli zaufamy naturze i poczujemy się pewniej we własnym ciele, na pewno będzie nam o wiele prościej. Duża ilość chemii na twarzy wpływa na jej kondycję. Z biegiem czasu będziemy sobie wdzięczni, że zrezygnowaliśmy z części produktów do makijażu.