bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

makijaż na randkę
Uroda

Makijaż na randkę dla początkujących

Makijaż na randkę nie jest prostym zadaniem. Ciężko często oszacować długość spotkania jak i miejsce. Dlatego warto być gotowym na wszystko i użyć dobrych, wodoodpornych kosmetyków, które zniosą ciężkie warunki. Nasza praca może oczywiście pójść na marne, jeżeli spotkanie okaże się krótkie i w zamkniętym pomieszczeniu. Takie sytuacje oczywiście mogą mieć miejsce, ale nie ma co żałować. Lepiej być za bardzo przygotowanym, niż wcale. Chociaż z drugiej strony, brak wodoodpornego tuszu do rzęs na deszczu może stworzyć całkiem romantyczny efekt w połączeniu z mokrymi włosami. Wybór należy do ciebie, ale na pewno to nie makijaż będzie pełnił najważniejszą rolę na spotkaniu. Nie ma co za wiele nad nim myśleć, lepiej skupić się na emocjach i odpowiednim nastawianiu.

makijaż na randkę

Makijaż krok po kroku

Przed wyjściem, na samym początku warto nałożyć maseczkę na twarz, która odżywi i nawilży skórę. Nie ma co marnować czasu, więc w międzyczasie dobrze jest  zająć się wyborem ubrań oraz dodatków do stylizacji. 

Jeżeli chodzi o makijaż i dobór kosmetyków, najlepiej sprawdzą się te, w których czujesz się pewnie. Nie warto ryzykować z nowościami. Nie łatwo opisać co wykonać krok po kroku, tak naprawdę w tej sytuacji każdy ma swój indywidualny rozkład czynności, które go nie zawiodą. Jeżeli jednak bardzo ci zależy, a wiesz że nie jesteś w stanie wiele zadziałać i ocenić czy jest w porządku, poproś o radę zaufaną osobę. Opinia ta doda dużo pewności i ewentualnie pozwoli wykluczyć makijażowe błędy.

Makijaż nie powinien być zbyt mocny. Można powiedzieć, że to “tylko randka”. Druga osoba na pewno będzie czuła się pewniej, jeżeli będziesz wyglądać naturalniej, bez mocnych cieni, ust. Jeżeli masz jeszcze trochę czasu, możesz wypróbować produkty koreańskiej marki Holika Holika. Marka stawia na naturalność i dbałość o pielęgnację. Podkreśli ona twoje naturalne piękno i zadba o skórę.

Zobacz, jak wykonać makijaż oczu od podstaw

Naprawdę szybki makijaż na randkę

Co jeżeli randka nie była zaplanowana i masz jakieś 15 minut na wyjście z domu? Zrobi się na pewno gorąco, ale nie ma co panikować. Tak naprawdę nie jest źle. Nie będzie już czasu na dodatkową pielęgnacje, ale to nie szkodzi. Nałóż najważniejsze produkty, które uważasz za niezbędne. Pomiń cieniowanie oczu, kreski- może sam tusz wystarczy?

Zamiast dokładnego konturowania postaw na swoją naturalność. Zastosuj lekki podkład, który może poradzi sobie z niedoskonałościami. Jeżeli wystarczy czasu, możesz całość przypudrować lub dodać bronzera.

randka

To tylko makijaż, zaoszczędź czasu i dobierz odpowiednią stylizację. Nie ciekawie dopiero może się zrobić, gdy okaże się, że potrzebne ciuchy są w praniu. Jeszcze gorzej, gdy w pośpiechu ubrudzisz je kosmetykami.

Najważniejsze jest dobre nastawienie i optymistyczne podejście do sytuacji. Powodzenia!

Postaw na naturalność i poznaj też sekret ładnych brwi