bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

esperal
Zdrowie

Jak działa popularna wszywka alkoholowa?

Wyniki badań są niepokojące i wykazują, że blisko 15% dorosłych Polaków ma problem z nadużywaniem alkoholu. Wiele z tych osób decyduje się na wszywkę alkoholową, próbując zerwać ze szkodliwym nałogiem. Warto wiedzieć, w jaki sposób działa esperal, bo to o nim mowa. Zabieg cieszy się dość wysoką popularnością, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Warszawa. Jego cena nie jest zbyt wygórowana, dlatego może zdecydować się na niego każdy, kto ma problem z nadmiernym spożyciem alkoholu. 

Esperal – co to jest? 

Na początku warto powiedzieć, że produkcja esperalu została zakończona w 2009 roku. Po pewnym czasie produkt jednak ponownie pojawił się na rynku, ten razem pod inną nazwą. Jest to jednak ten sam lek, który zawiera identyczną substancję czynną. Esperal jest substancją, której zadaniem jest blokada działania enzymu, który bierze udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. Powoduje to nagromadzenie aldehydu octowego, który wywołuje nieprzyjemne doznania po spożyciu alkoholu. Śmiało można powiedzieć, że działanie aldehydu przypomina dolegliwości spowodowane popularnym kacem, z tym, że są znacznie zwielokrotnione. Zaletą esperalu jest szybkość jego działania – pierwsze negatywne efekty pojawiają się już po 10 minutach od spożycia alkoholu. Należą do nich nudności i wymioty, bóle głowy, duszności, poty, pokrzywka, skoki ciśnienia, a także bardzo nasilone lęki. Dowiedz się więcej na https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/.

W jaki sposób stosuje się wszywkę alkoholową? 

W dużych miastach takich jak Warszawa, zabieg usuwania esperalu jest łatwo dostępny, stąd też decyduje się na niego coraz większa liczba osób. Wszywka umieszczana jest zazwyczaj pod łopatką bądź też na pośladku – a sam zabieg przeprowadza doświadczony lekarz. W ten sposób zastosowany środek dozowany jest do krwi powoli przez okres następnych kilku miesięcy. Pomimo tego że producent daje ośmiomiesięczną gwarancję jego działania, to lekarze i pacjenci twierdzą, że negatywne skutki po spożyciu alkoholu pojawiają się nawet przez okres roku. Zabieg jest wyjątkowo mało skomplikowany i trwa nie więcej niż 30 minut. Procedurę wykonuje się znieczuleniu miejscowym. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że pacjent przez okres doby przed przystąpieniem do zabiegu nie powinien spożywać alkoholu. Pomimo tego, że esperal nie jest lekiem na alkoholizm i eksperci spierają się co do jego skuteczności, to jednak niewysoka cena zabiegu sprawia, że rok w rok decyduje się na niego ogromna liczba osób, bezskutecznie walczących z nałogiem alkoholowym. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że walka z nałogiem przy pomocy esperalu nie zawsze jest skuteczna.

Artykuł sponsorowany