bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

maseczka pielęgnacyjna
Uroda

Rodzaje masek na twarz – jaką wybrać?

Pielęgnacja twarzy z wykorzystaniem maseczki to świetny wybór. Nie jest on jednak taki łatwy. W sklepach możemy znaleźć najróżniejsze formy maseczek, z których każda ma swoje unikatowe działanie oraz sposób użycia. Jak nie zwariować i wybrać rzeczywiście dobry produkt, z którego będziemy zadowolone?

W artykule omówimy:

  • jakie są dostępne na rynku rodzaje maseczek do twarzy
  • kiedy najlepiej stosować maski
  • jaki produkt dobrać do swojego typu cery
  • czy maseczki peel-off są bezpieczne

Jakie są typy maseczek pielęgnacyjnych?

Klasyfikując typy maseczek można przyjąć kilka rozróżnień. Dzieli się je np. ze względu na typ działania, ze względu na formułę czy też ze względu na przeznaczenie. Jaką klasyfikacją kierować się przy wyborze maseczek? Tak naprawdę nie ma tutaj jedynego prawidłowego wyboru. Zdrowy rozsądek i rozwaga w pielęgnacji podpowiada jednak, aby szukać maseczek dostosowanych do potrzeb skóry!

Maseczki pielęgnacyjne można podzielić ze względu na działanie. Najprostsza klasyfikacja w tym przypadku to: maseczka nawilżająca lub maseczka oczyszczająca. Zwykle wybieramy jedną z tych dwóch opcji w pielęgnacji skóry. Jednak możemy znaleźć także produkty rozświetlające, dotleniające, regenerujące i peelingujące. Nie da się ukryć, że przeglądając drogeryjne półki czy też sklepy online można dostać zawrotu głowy! Dlatego warto kierować się przede wszystkim składem produktów, a także dodatkowymi kwestiami, które są dla nas ważne np. naturalność i pochodzenie kosmetyków! Szukając odpowiedniej marki, zajrzyj tutaj: https://www.nudmuses.com/pl.

Z punktu widzenia kosmetologii, najprostszy podział maseczek to maski miękkie oraz twarde. Nie każdy konsument wie o tym podziale, a warto go znać!

Maski miękkie to takie, które w ogóle nie zasychają, a usuwa się je po prostu wodą. Nie blokują przepływu powietrza czy wilgoci. Zwykle stosuje się je jako wstęp do dalszych kroków pielęgnacji. Z kolei maski twarde to produkty, które zastygają bądź wysychają na twarzy. Służą one najczęściej rozpulchnieniu warstwy rogowej skóry oraz rozszerzaniu porów. Dzięki temu wszelkie substancje aktywne mają lepszy dostęp do głębszych warstw skóry, gdzie mogą łatwo wniknąć. Taką maseczkę trzeba jednak zwykle zdjęć z twarzy (np. maska algowa) albo dokładnie zmyć. 

Kiedy stosować maski na twarz?

Tutaj znowu najlepszą odpowiedzią jest dobranie częstotliwości do naszej skóry! Każda cera ma swoje indywidualne potrzeby i powinniśmy się nauczyć jej słuchać. Można przyjąć, że maseczki oczyszczające, peelingujące i kwasowe stosuje się nie częściej niż raz w tygodniu. W przypadku cer wrażliwych nawet raz na dwa tygodnie. Z kolei produkty odżywcze, jak np. maska nawilżająca dla suchej skóry to coś, co można używać co parę dni

Maseczka do twarzy najlepiej jeśli jest stosowana wieczorem, kiedy nasza cera jest już oczyszczona. Po całym dniu oddziaływania czynników zewnętrznych, słońca i zanieczyszczeń, maska świetnie odżywi i zregeneruje buzię. Co więcej, po ciepłym prysznicu, a najlepiej kąpieli, pory na twarzy będą otwarte, a to pozwoli na lepsze wchłonięcie składników aktywnych z maseczki w głąb skóry. 

Dobranie maseczki do rodzaju skóry

Maseczka do twarzy może być doskonałą odpowiedzią na potrzeby cery. Posiadając skórę tłustą, ze skłonnością do wyprysków, na pewno warto postawić na produkty oczyszczające, np. z węglem aktywnym. Maski w postaci peelingu enzymatycznego także pozwolą na zredukowanie wydzielania sebum i dodatkowe oczyszczenie. Warto jednak po takim zabiegu zadbać o prawidłowe nawilżenie, które w przypadku cer tłustych jest tak samo ważne, jak przy suchych! Maska nawilżająca na noc sprawdzi się przy każdym typie skóry. Można zadać sobie pytanie – ale jaka postać maski będzie najlepsza? Super rozwiązaniem są produkty, których nie trzeba zmywać ani usuwać po danym czasie. Kremowa maska do twarzy może pozostać na twarzy np. przez całą noc, a rano po prostu wykonuje się swoją rutynową pielęgnację. 

Maseczki peel-off – czy stosować?

Jeszcze niedawno ogromną popularnością cieszyły się maseczki typu peel-off. Są to najczęściej sprzedawane w osobnych saszetkach gęste maseczki, które po kilku-kilkunastu minutach na twarzy zastygają, tworząc na niej całkowicie suchą lub lekko żelową powłokę. Zwykle zadaniem takich maseczek jest oczyszczenie cery, a nawet wyciągnięcie “wągrów”. Niestety, takie maseczki są bardzo inwazyjne dla skóry, naruszają jej naturalną barierę i mogą powodować podrażnienia! Zdecydowanie lepszym wyborem są peelingi enzymatyczne czy oczyszczanie kwasami. 

To już wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji cery maskami. Na co teraz postawisz – oczyszczenie z peelingiem, maskę nawilżającą dla suchej skóry, a może coś dotleniającego?