bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

minimalizm w szafie
Lifestyle

Minimalizm w szafie, czyli jak zapanować nad zakupami

Minimalistyczne podejście w kwestii mody zyskuje coraz szersze grono zwolenniczek. Odnosi się ono nie tylko do wybierania sprawdzonych elementów odzieży, ale także odrzuca przepych i konsumpcjonizm. Zaprowadzenie porządku w garderobie uczy dyscypliny oraz jest skutecznym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Jak zatem wprowadzić minimalizm w szafie?

Kodeks zakupowy

Jedno z najważniejszych założeń minimalizmu opiera się na rozsądnym nabywaniu nowych ubrań. Ich zakup powinien być dokładnie przemyślany – pomoże to uniknąć chaosu oraz niezadowolenia. Z tego powodu warto stawiać na klasyczne oraz ponadczasowe rozwiązania, które sprawdzą się na co dzień. Ponadto takie elementy można z łatwością ze sobą połączyć i stworzyć stylowy zestaw.

Dodatkową korzyścią płynącą z przemyślanych zakupów jest oszczędzanie pieniędzy. Bazowanie na minimalistycznych formach i krojach chroni przed niepotrzebnymi wydatkami na ubrania, które będą królować tylko przez jeden sezon. Pozwala to zapanować nad budżetem, a także umożliwia zachowanie ładu oraz porządku w kobiecej szafie.

Siła tkwi w prostocie

Jakie ubrania powinny znaleźć się w szafie minimalistki? W trakcie poszukiwań warto zwrócić uwagę na ponadczasowe propozycje. Ich uniwersalność daje szerokie pole stylizacyjne, a także zdecydowanie ułatwia podjęcie modowej decyzji. Ponadto prostota i subtelność wprowadzają do stylizacji nutę elegancji oraz szyku.

Bazą minimalistycznej garderoby są elementy odzieży, które sprawdzą się w przypadku różnych okazji. Ponadczasowe modele dają gwarancję szybkiego i bezproblemowego skomponowania zestawu. Warto postawić również na kroje dopasowane do konkretnej figury – dzięki temu stylizacja zawsze będzie wyglądać nienagannie. Wśród minimalistycznych propozycji nie może zabraknąć białej koszuli, eleganckiego płaszcza oraz pary klasycznych jeansów.

Ponadczasowa paleta barw

Minimalizm w szafie to nie tylko prostota zawarta w krojach. Ogromną rolę odgrywają również odpowiednio dobrane barwy. W tym przypadku doskonale sprawdzą się odcienie beżu, brązu oraz szarości. Są one subtelne, a zarazem eleganckie. Nie należy zapominać jednak o ponadczasowej czerni i bieli, które stanowią znakomite uzupełnienie minimalistycznej garderoby. Z kolei głębokie, szlachetne kolory zapewnią wyrazisty akcent.

Jakość to podstawa

Wysoka jakość ubrań umożliwia ich użytkowanie przez długi czas. Starannie wykonane, odznaczają się znaczną trwałością – nie tracą swoich właściwości ani kształtu pomimo częstego noszenia. Ponadto takie elementy odzieży prezentują się bardzo gustownie i szykownie. Choć dobre jakościowo ubrania są zwykle droższe od swoich masowych odpowiedników, to ze względu na wytrzymałość mają pozytywny wpływ na kontrolowanie modowych wydatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *