bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

jak szybko pokonać przeziębienie
Zdrowie

Jak szybko pokonać przeziębienie? – porady

Uporczywe przeziębienie niekiedy spada na nas znienacka. Nierzadko krzyżuje nasze plany i psuje samopoczucie na dobrych kilka dni, uniemożliwiając wykonywanie codziennych aktywności. Pytaniem staje się, jak szybko pokonać przeziębienie, by móc wrócić do swoich codziennych spraw?

Jak szybko wyzdrowieć, gdy złapie nas przeziębienie?

Podstawą w tej sytuacji jest reagowanie od razu. W pierwszych etapach, gdy czujemy, że bierze nas choroba należy działać natychmiastowo, by móc następnego dnia wstać w pełni zdrowym. W innym przypadku może to potrwać o kilka dni dłużej, ale czasami wystarczy weekend, by móc pokonać przeziębienie.
Gdy czujemy, że coś nas rozkłada, warto zrobić sobie dzień wolnego. Wrócić szybciej do domu z pracy lub szkoły i nigdzie nie wychodzić. Wtedy należy wziąć ciepłą kąpiel bądź prysznic. Po ubraniu się w wygodną piżamę lub dres, należy położyć się do łóżka albo też poleżeć pod kocykiem na kanapie w salonie. Pijąc ciepłą herbatę (najlepiej z miodem albo sokiem malinowym) można jeszcze wziąć jedną tabletkę ibupromu. Później można obejrzeć film albo poczytać książkę, a co najważniejsze, po wszystkim należy położyć się wcześniej spać. Osiem godzin nieprzerywanego snu i wcześniejsze zabiegi mogą sprawić, że z rana będziemy czuć się o wiele lepiej.

Oczywiście nie zawsze jedna noc wystarczy. Wtedy przez kilka dni lepiej jest zostać w domu. Nie narażać się na chłodne powietrze ani kontakt z innymi ludźmi. Podczas choroby nasza odporność jest zmniejszona, więc łatwiej wtedy o kolejne infekcje, a nawet komplikacje. Kilka dni w domu, podczas których będziemy oszczędzać swoje siły mogą sprawić, że szybko odzyskamy siły.
Mimo wszystko warto wierzyć mieszkanie bądź pokój, w którym się znajdujemy. Sprawi to, że inni domownicy również się od nas nie zarażą. Kluczową kwestią jest również picie sporej ilości płynów, przede wszystkim wody. Ciepłe napoje pomagają rozrzedzać wydzielinę i oczyścić drogi oddechowe.

Leki na przeziębienie

Jeśli mamy do czynienia ze zwykłym przeziębieniem, możemy bez zastrzeżeń brać niżej podane leki. Przeciwskazania to przede wszystkim alergie i różnego rodzaju przewlekłe choroby.
Chcąc szybko wyzdrowieć należy przyjmować leki zbijające gorączkę i działające przeciwzapalnie, które zawierają ibuprofen. Przydatne mogą okazać się również leki przeciwbólowe zawierające paracetamol oraz
leki, które zmniejszą obrzęk śluzówki, jak i udrożnią nos. Pomocne mogą być również różnego rodzaju spreje z solą morską do nosa, leki hamujące kaszel oraz odkażające gardło.