bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

gąbka do makijażu jak używać
Lifestyle

Gąbka do makijażu – jak używać prawidłowo?

Warto poznać triki, dzięki którym makijaż codzienny lub wieczorowy będzie prezentował się coraz lepiej. Wszystko jest kwestią nauczenia się pewnej techniki. Istotne jest również to, aby wybierać dobre kosmetyki do makijażu, a także akcesoria, które pomagają aplikować kosmetyki. Jedną z ciekawych propozycji są gąbki do nakładania fluidu. Coraz więcej kobiet decyduje się aplikować podkład właśnie za ich pomocą.

Gąbka do makijażu jak używać?

Gąbeczki do makijażu to akcesoria, które świetnie sprawdzają się wtedy, gdy chcemy perfekcyjnie nałożyć fluid. Doskonale współpracują z podkładami, które mają stosunkowo rzadką konsystencję. A takich na rynku nie brakuje. To właśnie fluidy, które są na tyle lekkie, że na twarzy prezentują się tak, jakby ich praktycznie nie było. O taki efekt w makijażu chodzi paniom, które lubią naturalność. Gdy ma się taki podkład, gąbka będzie perfekcyjna. Gąbeczki miewają kształt jajka. To przemyślana forma, ponieważ dzięki temu fluid z łatwością aplikuje się nie tylko na policzkach czy czole, ale też na skrzydełkach nosa, na żuchwie i brodzie. To właśnie tam najtrudniej rozprowadzić fluid. Gdy zrobi się to niepoprawnie, często uzyskuje się efekt odcięcia, bo skóra na szyi jest jaśniejsza. Gąbka do makijażu pomaga w poradzeniu sobie z tym problemem. Podkład rozprowadza się idealnie i perfekcyjnie stapia ze skórą.

Sposób czyszczenia gąbek do makijażu

Jaka jest żywotność takiej gąbeczki? W końcu markowe gąbki to akcesoria, które kosztują nawet kilkadziesiąt złotych. Nie jest to zatem rzecz tania. Generalnie gąbeczka wystarcza na wiele miesięcy. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby prawidłowo o nią dbać. Wystarczy myć ją na przykład zwykłym mydłem w płynie lub innym kosmetykiem myjącym. Trzeba używać delikatnych preparatów, które dobrze się spłukują. Gąbeczkę można odcisnąć w ręcznik, a następnie zostawić, aby wyschła. Najlepiej myć ją kilka razy w tygodniu. Może nie po każdym aplikowaniu fluidu, jednak jeśli nie będzie się dbało o jej higienę, zaczną rozwijać się na jej powierzchni bakterie. To może wpłynąć negatywnie na stan cery. Trzeba zatem mieć to na uwadze. Jeśli gąbeczki chcemy mieć zawsze czyste i gotowe do użycia, najlepiej kupić sobie dwie lub trzy. Sporo osób rekomenduje akcesoria tego typu, które można znaleźć w zwykłych drogeriach. Chociaż nie są markowe, doskonale się sprawdzają, praktycznie niczym się nie różniąc od tych droższych. Jeśli zatem planuje się po raz pierwszy swoją przygodę z taką gąbeczką, można zacząć od tańszego produktu. Gdy pierwsze testy wypadną pomyślnie, można przerzucić się na inny model.