bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

cera wrażliwa
Uroda

Co warto wiedzieć na temat pielęgnacji cery wrażliwej?

O skórę należy dbać cały rok. I nie mamy tu na myśli samego mycia twarzy. Jednak to jesień i zima są okresem, w którym jest ona szczególnie zmęczona. Zmiany temperatur, suche powietrze. Ciepłe ubrania, które utrudniają dopływ powietrza do naszej skóry. To wszystko sprawia, że wymaga ona specjalnej troski. Nie możemy też zapomnieć o skórze twarzy. Czynniki zewnętrzne czy to latem, czy zimą poddają naszą skórę ciężkiej próbie. Szczególnie dotyczy to posiadaczek cery wrażliwej, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. I o tym poniżej.

Co sprawia, że pielęgnacja cery wrażliwej jest konieczna?

Zacznijmy od tego, jak rozpoznać cerę wrażliwą? Być może za stan naszej skóry jest związany po prostu z niewłaściwą pielęgnacją i wystarczy dobry nawilżający krem, który łagodzi podrażnienia. Jeśli jednak obserwujesz u siebie częste pieczenie, lekkie zaczerwienienie, suchość, ściągniecie, łuszczenie lub delikatne wysypki na skórze istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś posiadaczką cery wrażliwej. Cóż, rodzaje cery są różne, podobnie jak różne są kolory włosów czy też oczu. Najważniejsze to rozpoznać ją i zastosować pielęgnację odpowiednią do posiadanego typu skóry. Dobra wiadomość jest taka, że codzienna pielęgnacja cery wrażliwej może w znaczącym stopniu przywrócić jej właściwy stan o tyle będziesz w tym wytrwała. Przyczyn nadwrażliwości jest sporo, ale część możemy dość łatwo wyeliminować.

Z czego składa się pielęgnacja cery wrażliwej?

Przede wszystkim zapobiegaj. Udaj się do kosmetyczki, dermatologa i opowiedz o swoich problemach. Na kwestie uwarunkowań genetycznych nie masz wpływu, ale na to, czy używasz mocnych substancji myjących mogących wywołać reakcje alergiczne już tak. Jak zatem dbać o cerę wrażliwą? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czego używasz do codziennej pielęgnacji. Skóra wrażliwa potrzebuje delikatnych mydeł, bez zbędnych zapachów i barwników. Do pielęgnacji cery wrażliwej starannie dobieraj młyn miceralny i dbaj o to, aby dokładnie zmywać makijaż. Możesz pokusić się o odrobinę luksusu i do ostatniego mycia twarzy użyj wody mineralnej. To powinno zniwelować nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry, które występuje często po myciu wodą z kranu.

Jak można sobie pomóc w pielęgnacji skóry wrażliwej?

Oprócz działań przy użyciu delikatnych kosmetyków warto pamiętać o kilku prostych zasadach.
 Unikaj w miarę możliwości ostrych potraw,
 Podobnie sprawa wygląda z kawą. Jeśli lubisz wypić codziennie małą czarną odstaw ją na kilka dni i zobacz czy zrobi to jakąś różnicę w wyglądzie cery,
 Zadbaj o skórę przed wyjściem na zimno lub gorąco. Cera wrażliwa źle reaguje na zmiany temperatur.
 Regularnie nawilżaj skórę. To eliminuje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia,
 Sprawdzaj jakie kosmetyki stosujesz. Odstaw te, które zawierają substancje zapachowe. Skórę wrażliwą łatwo podrażnić.
 Na wrażliwą cerę zły wpływ mają też peelingi mechaniczne. Jeśli już decydujesz się na peeling do twarzy wybierz enzymatyczny lub ziołowy, który nie wywołuje tarcia skóry.

Przede wszystkim jednak nie trać głowy. Cera wrażliwa wymaga nieco więcej zabiegów niż normalna, ale przy odrobinie cierpliwości i umiejętności każdy może nauczyć się o nią dbać. Poza tym cera zmienia się wraz z wiekiem i o tym również musimy pamiętać.