bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

ćwiczenia na wąską talię
Lifestyle

Ćwiczenia na wąską talię – zgub zbędne kilogramy!

Wąska talia to marzenie bardzo wielu kobiet. To tam niestety odkłada się sporo tłuszczu i tworząc tzw. ,,boczki”, które czasami sprawiają, że wstydzimy się założyć bardziej obcisłą bluzkę albo wyjść na plażę. Dzięki poniższym ćwiczeniom uda ci się wymodelować wymarzone wcięcie w talii.

Domowe ćwiczenia na wąską talię

Pierwszym ćwiczeniem na wąską talię są skłony do przodu. Można je wykonać stając w rozkroku. Następnie należy unieść lewą rękę nad głową, gdy prawa znajduje się na biodrze. Z każdej stronie należy wykonać od 20 do 30 skłonów i powtórzyć to ćwiczenia trzy razy.

Podskoki wzmacniają nie tylko nogi, ale wpływają również na wcięcie w talii. Przy kolejnym ćwiczeniu należy stanąć na lekko ugiętych nogach. Ręce muszą zostać zgięte w łokciach. Podczas podskoku należy skręcać nogi i biodra w jedną stronę, a tułów w przeciwną. Ćwiczenie należy powtórzyć 20 razy przez trzy serie.

Teraz czas przejść do parteru. Skrętoskłony to ćwiczenie, które wykonuje się na ziemi, więc przyda się do tego miękkie podłoże, jak mata do ćwiczeń, ale może być również ręcznik, bądź kocyk. Najpierw należy położyć się na podłodze i wsunąć dłonie pod głowę. Następnie odchyl łokcie na boki. Lewe kolano należy przyciągnąć do prawego łokcia, a później powtórzyć to z przeciwległą stroną. Ćwiczenie należy powtórzyć 20 razy na każdą stronę.

Nożyce to kolejne ćwiczenie, które buduje mięśnie brzucha i wpływa na spalanie tłuszczu w bokach korpusu. By wykonać to ćwiczenie należy ułożyć się na łokciach w pozycji półleżącej. Następnie unieść delikatnie obie nogi i poruszać nimi w przeciwległych kierunkach, tym samym krzyżując je w kostkach. Ćwiczenie wykonywać można ze stoperem w dłoni i spróbować wytrzymać na początku 15 sekund, a później stosowanie sobie ten czas wydłużyć.

Ostatnim ćwiczeniem jest unoszenie nóg. Pozostając w pozycji leżącej, należy unieść obie nogi, aż do kąta prostego, który wytworzy się między pośladkami, a podłożem. Opuszczając nogi, należy pamiętać by pozostały one proste. Ćwiczenie należy powtórzyć 20 razy.

Jak jeszcze można wytrenować u siebie wąską talię?

Istnieje bardzo wiele ćwiczeń, które można wykonywać bez większego problemu, jeśli chce się wyrobić u siebie smukłą talię. Jednym z takich ćwiczeń jest krążenie bioder, co można wykonywać za pomocą hula-hop. Modelowanie sylwetki to również okazja do wypróbowania nowych sportów, jak taniec albo siatkówka. Dla kobiet lubujących się również w muzyce, istnieje też alternatywa wybrania się na lekcje tańca brzucha. Jest to jeden z najlepszych sposobów na wytrenowanie w sobie smukłej i pięknej talii, jak u osy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *