bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

krem pod makijaż
Uroda

Jaki krem pod makijaż wybrać?

Przed nałożeniem podkładu należy kompleksowo przygotować twarz. Ważne jest to, aby maksymalnie ją wygładzić i wyeliminować suche skórki. Nie prezentują się one estetycznie, a dodatkowo zmniejszają trwałość make-upu. Regularne złuszczanie martwego naskórka to nie wszystko. Konieczne jest trafne dobranie kremu pod makijaż, który będzie posiadał dogodną formułę. Wybór nie może być przypadkowy! Panie, które mają problem z podjęciem ostatecznej decyzji, powinny zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Lekka formuła

Krem pod makijaż powinien wyróżniać się lekką formułą. Istotne jest to, aby zapewniał on długotrwały efekt. Nie bez znaczenia jest również tempo wchłaniania. Kosmetyk nie może pozostawiać tłustej powłoki, która może wywoływać dyskomfort. Dobrze, jeśli skóra jest nawodniona, ale nie tłusta. Lepka warstwa sprawi, że podkład nie będzie prezentować się na twarzy zgodnie z oczekiwaniami. Właśnie dlatego warto bazować na recenzjach znalezionych w sieci. Należy przeanalizować kilkanaście opinii, gdyż tylko wtedy ocena będzie trafna.

Naturalny skład

Im mniej konserwantów, tym lepiej. Warto uwzględnić, że krem pod makijaż zwykle nakładany jest każdego dnia. Z tego powodu dobrze jest sięgnąć po produkt o naturalnej formule. Stanowi on źródło drogocennych składników odżywczych – najczęściej pochodzenia roślinnego. Należy uważać na kosmetyki, które posiadają w sobie dużą ilość związków chemicznych. To właśnie one mogą wywoływać szereg reakcji niepożądanych m.in. nadmierne przesuszenie, wzrost produkcji łoju, podrażnienia, zwiększenie ilości niedoskonałości. Wbrew pozorom kremy naturalne nie muszą kosztować majątku. Nie można pominąć marek niszowych, które nie są zbyt popularne, jednak proponują wysokiej klasy kosmetyki pielęgnacyjne.

Właściwości kosmetyku

Krem pod makijaż powinien przedłużyć trwałość podkładu. Ważne, aby fluid nie ścierał się zbyt szybko. Ponadto, stosowana baza nie powinna zmieniać jego koloru. Nie bez znaczenia jest również ilość produkowanego łoju. Nie każdy wie, że produkty mocno przesuszające zwiększają ilość produkowanego sebum. Osoby, które pozornie mają skórę tłustą, mogą w rzeczywistości borykać się z ekstremalnym przesuszeniem! W przypadku tego typu problemów wskazana jest wizyta u dermatologa. To najprostszy sposób na to, aby uniknąć wyrzucenia pieniędzy w błoto. Właściwie dopasowany krem sprawi, że równomierne rozprowadzenie podkładu nie będzie żadnym wyzwaniem. Uzyskany efekt będzie naturalny – można zapomnieć o smugach i innych niedociągnięciach.