bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

peeling kawitacyjny w domu
Uroda

Na czym polega peeling kawitacyjny w domu?

Osoby mające wrażliwą cerę i borykające się z trądzikiem, powinny skorzystać z jakiegoś skutecznego zabiegu. Takim jest peeling kawitacyjny w domu. Na czym dokładnie polega ta metoda i jakie mniej więcej daje efekty? Właśnie na te dwa pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Co to jest peeling kawitacyjny?

To znany od wielu lat zabieg, którego celem jest staranne i całkowite oczyszczanie skóry. Dawniej przeprowadzano go tylko w profesjonalnych, nowocześnie wyposażonych salonach, ale dziś urządzenia do tak zwanej kawitacji (przemiany fazy ciekłej w gazową) są bardziej dostępne. Dlatego metodę tę da się bez problemu wykonać w we własnym domu. Wystarczy się zrelaksować, a wtedy na przygotowaną wcześniej, wilgotną warstwę skórę, skierować narzędzie ze specjalną głowicą (odpowiada ona za wywoływanie fal ultradźwiękowych).

Przebieg zabiegu i jego zalety

Peeling kawitacyjny w domu jest bardzo delikatny, nie podrażnia, nie powoduje żadnych powikłań. Polega na tym, że na skórze tworzone są niewidoczne gołym okiem gazowe pęcherzyki. Kiedy pękną, to dochodzi do odrywania się zewnętrznych warstw martwego naskórka łącznie z wszelkimi zanieczyszczaniami. Zabieg ten ma jeszcze inne wyraźne zalety. Jakie? Otóż dotlenia oraz efektywnie wygładza skórę, która staje się niezwykle przyjemna w dotyku i jednocześnie jędrna.

Warto więc skorzystać z takiej metody stosownej w kosmetologii. Jest ona sprawdzona i w stu procentach bezpieczna. Dzięki niej bakterie, które powodują brzydkie zmiany trądzikowe, przestają się rozmnażać. Co więcej, następuje odblokowanie porów, czyli zamkniętych zaskórników (można je rozpoznać po charakterystycznej czarnej kropce). To oczywiście nie wszystkie plusy. Po dokonaniu takiego zabiegu przyspieszona zostaje produkcja kolagenu (substancji naturalnie występującej w organizmie człowieka, budulca wielu narządów) oraz elastyny (hydrofobowego białka znajdujące się w tkance łącznej), a także jest możliwość użycia dodatkowych kosmetyków do pielęgnacji.

Peeling kawitacyjny w domu – kilka przeciwwskazań

Jak to bywa z różnymi zabiegami w kosmetologii, także ten nie jest przeznaczony dla wszystkich ludzi. Okazuje się bowiem, że kobiety będące w ciąży albo już karmiące piersią, nie mogą pozbyć się trądzika za pomocą tej metody. Dotyczy to także osób chorych na gruźlicę, nowotwory oaz niebezpieczne dla zdrowia zaburzenia krzepliwości krwi. Przeciwwskazaniem jest również noszenie stałego aparatu ortodontycznego, bo mogą pojawić się dość silne bóle głowy.