bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

makijaż permanentny brwi
Uroda

Jak wygląda zrobienie makijażu permanentnego brwi?

Piękne brwi tak samo jak i rzęsy nadają oczom niesamowitej oprawy. Niektóre kobiety tak wspaniałą oprawę oczu posiadają z natury inne zaś muszą trochę tej naturze pomóc decydując się na makijaż permanentny brwi.

Czym tak właściwie jest makijaż permanentny?

Ten rodzaj makijażu polega na wprowadzeniu barwnika do środka naskórka w taki sposób, aby był widoczny na powierzchni skóry. Tego typu zabieg przypomina metodą tatuowanie, jednak barwnik jest wprowadzany nieco płycej. Tego typu zabieg utrzymuje się na brwiach od pół roku nawet do kilku lat. Oprócz tego spokojnie możemy zanurzać się w wodzie, ponieważ makijaż ten jest całkowicie wodoodporny.

Jak należy przygotować się do tego rodzaju zabiegu?

Przed każdym zabiegiem nawet i takim jakim jest permanentny makijaż brwi należy dokładnie go omówić, aby zapoznać się ze wszystkimi możliwymi działaniami niepożądanymi. Aby zabieg mógł się rozpocząć koniecznie będziemy musieli podpisać zgodę na jego wykonanie. Kolejnym etapem jest przekazanie osobie, która ma wykonać zabieg jak największej ilości szczegółów opisujących wygląd brwi jakie chcemy uzyskać. Pamiętajmy, jednak, że warto wysłuchać innych opcji jakie proponuje nam kosmetyczka, ponieważ doskonale potrafi dobierać kształt brwi oraz kolor tak, abyśmy wyglądali naturalnie i pięknie.

Jak wygląda zabieg permanentny brwi?

Na samym początku zabiegu kosmetyczka wykona rysunek, który będzie odwzorowaniem naszego naturalnego kształtu brwi. Na tym etapie jeśli mamy jakieś sugestie dotyczące ich wyglądu należy przekazać osobie wykonującej zabieg. Jeżeli nie mamy zastrzeżeń co do wykonanego kształtu i dobranego pigmentu, kosmetyczka przystępuje do wykonania znieczulenia punktowego w kremie, które pozostawia na około 15 minut. Po tym czasie zostaje nanoszony barwnik na narysowane wcześniej brwi. Cały zabieg trwa około 2 godzin, a po 5 tygodniach należy go powtórzyć, żeby utrwalić kształt i kolor brwi.

Ile kosztuje permanentny makijaż brwi?

Cena tego typu zabiegu jest zależna od salonu, który wykonuje tego typu usługę oraz od wybranej przez nas metody jej wykonania. Za makijaż z użyciem igły zapłacimy do około 500 zł, a za makijaż z użyciem tzw. pióra o kilka złotych więcej.

Pamiętajmy, że tylko dobre kosmetyczki potrafią ukryć wady i nadać brwiom odpowiedniego kształtu, dlatego decydując się na taki krok koniecznie wybierzmy renomowany salon, który uzyskał wiele pozytywnych opinii, ponieważ od tego zależy jak będziemy wyglądać przez kilka najbliższych lat.