bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

pędzle do makijażu
Uroda

Pędzle do makijażu- jak je myć?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szkodliwe mogą być pędzle do makijażu. Nie myte akcesoria gromadzą w sobie bród- bakterie, które powodują poważne zmiany na naszej cerze. Dodatkowo mają kontakt z sebum wydzielanym przez skórę. Mogą być na przykład przyczyną powstawania trądziku, wyprysków, zatykać pory lub powodować różne infekcje bakteryjne. Dowiedz się jak myć pędzle, aby służyły długo i nie stwarzały powodu do wizyty u dermatologa.

Pędzle do makijażu- jakich unikać?

Warto wybrać sprawdzone pędzle dobrej jakości. Ważne, aby włosie nie wypadało. Co więcej, trzeba zwrócić uwagę na materiał. Często może on podrażniać cerę, jeżeli jest za ostry. Najlepiej więc stawiać na sprawdzone produkty. Dobrym wyborem będą na pewno pędzle z naturalnego włosia. Nie powinny podrażnić mocno skóry. Sztuczne włosie ma często ostre zakończenie, które skóra średnio toleruje.

Należy również nie zapominać, że pędzle mają określone funkcje. Może nie wpłynie to znacząco na stan cery, ale zdecydowanie odpowiedni dobór ułatwi nam pracę.

Przed zakupem warto poczytać opinie w Internecie, aby mieć pewność, że będzie to dobry zakup. Lepiej zainwestować tutaj większą kwotę niż męczyć się później z negatywnym skutkami spowodowanymi złym materiałem.

Czyszczenie pędzli do makijażu- obowiązkowy obowiązek

Pędzle do makijażu wystarczają zazwyczaj na troszeczkę dłużej niż na przykład szczoteczka do zębów. Z racji, że służą do nakładania różnych produktów kosmetycznych i mają kontakt z cerą, wymagają odpowiedniego oczyszczania. Można kupować za każdym razem nowe, ale raczej to rozwiązanie jest dla osób, które malują się naprawdę rzadko.

Jedną z najbardziej popularnych metod czyszczenia pędzli jest używanie szarego mydła. Zawiera ono detergenty, które są w stanie wystarczająco oczyścić pędzle z brudu. Należy pocierać włosie wodą z mydłem w ciepłej wodzie. Następnie spłukać i poczekać aż wyschnie. Dodatkowo, warto zdezynfekować je na końcu środkiem dezynfekującym.

Innym, mniej skomplikowanym i szybszym sposobem jest użycie zwykłego płynu micelarnego. Należy nałożyć go na wacik i delikatnie pocierać. Nie ma potrzeby spłukiwania.

Produkty do czyszczenia można łatwo znaleźć w aptece, a nawet w zwykłym sklepie lub w drogerii.

Jak często myć pędzle do makijażu?

W przypadku gdy codziennie nakładamy makijaż, obowiązkiem jest regularne czyszczenie. Jeżeli pędzlem nakładamy tylko produkty sypkie, wystarczy wtedy myć go raz w tygodniu. Inaczej jest gdy mamy do czynienia z produktami płynnym jak na przykład podkład. Wtedy należy już powtarzać czynność codziennie. Dobrze mieć wówczas kilka kompletów pędzli. Przydadzą się jeśli zapomnimy je wyczyścić lub nie zdążą wyschnąć.

Dzięki odpowiedniej dezynfekcji jesteśmy zrobić krok do przodu w kierunku zdrowej cery. Warto o nią dbać, można ominąć w ten sposób wiele problemów.