bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

farbki do stylizacji brwi
Uroda

Dlaczego warto stosować farbki do stylizacji brwi?

Farbki do brwi są przeznaczone do długotrwałego farbowania włosków. Koloryzowanie przy ich pomocy jest bardzo proste i trzeba wiedzieć, że farby do malowania brwi są nazywane czasami „żelową henną”, ale nie mają z nią nic wspólnego. W odróżnieniu od henny umożliwiają uzyskanie stałego i przewidywalnego koloru. Stosowane przez profesjonalistów, dają możliwość spełnienia potrzeb wszystkich klientek.

Farby do brwi – sposób działania

W przypadku koloryzacji farbami proces powinien być przeprowadzony odpowiednio, aby nie doszło do przerwania zachodzących reakcji, ponieważ może to spowodować, że farbowanie będzie nietrwałe i nie przyniesie oczekiwanego efektu. Jest to produkt o łagodnym działaniu i wysokiej pigmentacji, nie zmienia koloru brwi na stałe. Odpowiednio zaaplikowane farbki do brwi dają efekt utrzymujący się do kilku tygodni. Permanentne farby do koloryzacji pozwalają na uzyskanie delikatnego koloru, który  jednocześnie podkreśla oprawę oczu blondynek.

Farby do malowania brwi – sposób działania

Farby do brwi mają formę żelu albo kremu, kolor zaczyna się pojawiać po kontakcie z aktywatorem. Zestaw do zabiegu trzeba najpierw wymieszać, a następnie nałożyć na miejsce przeznaczone do malowania przy pomocy pędzelka. Delikatne farby należy stosować, zaczynając od wewnętrznej strony w kierunku skroni, powinny pozostać na włoskach od 5 do 10 minut, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Dowiedz się więcej na temat produktów tego typu, odwiedzając stronę z profesjonalnymi produktami dla stylistek brwi i rzęs. W przypadku dużej zmiany koloru niezbędna będzie również pasta do rozjaśniania oraz emulsja utleniająca. Im dłuższy jest czas ekspozycji, tym kolor jest intensywniejszy. Najlepiej, kiedy każda brew jest farbowana oddzielnie, ponieważ umożliwia to dokładniejsze weryfikowanie koloryzacji.

Farbki do stylizacji brwi – efekty koloryzacji

Regulacji oprawy oczu poprzez wyrywanie pojedynczych włosków najlepiej dokonać po zastosowaniu koloryzacji, ponieważ wówczas są one lepiej widoczne. Poza tym po wyrwaniu  pozostają otwarte pory, w których mogą gromadzić się większe ilości substancji do stylizacji brwi, co może spowodować powstawanie nieestetycznych plam. Kolor utrzymuje się około 8 tygodni. W ofercie dostępne są delikatne farby do kolorowania włosków, które również odżywiają osłabione włoski oraz permanentne farby do koloryzacji brwi, dzięki którym można uzyskać mocną i trwałą stylizację.

Zalety koloryzacji

Koloryzacja przy pomocy farby do malowania brwi sprawdza się w przypadku podkreślenia ich naturalnego koloru, są one bezpieczne dla oczu i zapewniają efekt stałego makijażu. Dzięki mieszaniu kolorów można uzyskać szeroką paletę kolorystyczną, odcienie brązu, szarości, rudości czy grafitu. Po farbowaniu trzeba brwi odpowiednio pielęgnować, przez pierwsze 24 godziny unikać ich moczenia. Kosmetyki oczyszczające na bazie oleju i złuszczające mogą przyczyniać się do blaknięcia koloru. Najlepiej stosować delikatne kosmetyki na bazie żelu lub kremu.

Każdy marzy o pięknych i zadbanych brwiach. Znając wszystkie najważniejsze informacje dotyczące farbowania brwi, warto zastanowić się, czy nasze włoski na brwiach nie potrzebują takiego zabiegu.