bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

Czy pierścionek zaręczynowy z szafirem będzie dobrym wyborem? Poradnik
Zakupy

Czy pierścionek zaręczynowy z szafirem będzie dobrym wyborem?

Zaręczyny są bardzo ważnym momentem dla każdego człowieka, niezależnie od tego, w jakim wieku ani jakich okolicznościach dochodzi do propozycji ślubu. Dlatego też osoba oświadczająca się musi wybrać pierścionek adekwatny do tej okazji, jednocześnie skupiając się na tym, żeby odpowiednio oddawał on jej uczucia do swojej drugiej połówki.

Dobrym wyborem i zarazem alternatywą dla popularnych pierścionków z brylantem będzie pierścionek zaręczynowy z szafirem – pięknym i niezwykle trwałym kamieniem szlachetnym, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi kunsztownej biżuterii.

Szafir – piękny i oryginalny kamień szlachetny

Jak powszechnie wiadomo najbardziej klasycznym kamieniem stosowanym w pierścionkach zaręczynowych jest diament. Jednak coraz częściej odchodzi się od tego zestawienia, ponieważ jego powszechność i oczywistość wyboru sprawia, że takie pierścionki robią coraz mniejsze wrażenie w momencie zaręczyn. Dlatego jubilerzy dostają współcześnie całą masę zleceń na pierścionki zaręczynowe z innymi kamieniami szlachetnymi, a wybór zleceniodawców często pada na szafir. 

Dlaczego? Kamień ten jest drugim po diamencie najtrwalszym minerałem na świecie, a pięknem nie odstępuje od niego nawet o krok. Co więcej szafiry są bardzo łatwe w obróbce, dlatego w przeciwieństwie do diamentu mogą przyjmować najróżniejsze kształty, dopasowane do kompozycji całego pierścionka zaręczynowego. Całość dopełniana jest przez jego symboliczne znaczenie, które czyni ten kamień idealnym prezentem dla drugiej osoby. O jakim znaczeniu mowa? Spieszymy z odpowiedzią!

Szafir i jego obszerna symbolika

Szafir jest znany ludzkości od setek lat, dzięki czemu zyskał on niezwykle obszerną symbolikę. Minerał ten przede wszystkim jest znany pod imionami kamienia miłości, jak i kamienia mądrości. Jego obecność na ręce ma dawać właścicielowi umiejętność spokojnego osądu sytuacji, wzmacniać lojalność i uczucie zakochanych, a także przyczyniać się do wyjątkowej opatrzności Bożej. To ostatnie wynika z faktu, że szafir wiele razy przejawia się w tekstach biblijnych, przez co w średniowieczu bardzo często uznawano go za święty kamień duchowny.

Chrześcijaństwo nie jest jednak jedyną religią, w której szafiry zyskały niemałe uznanie. Duże też mówi się o nich w religiach Wschodu, niekiedy nawet przypisując mu odpowiedzialność za to jak pięknym odcieniem błękitu charakteryzuje się niebo. Warto też wspomnieć, że szafirowa biżuteria dodaje użytkownikowi pewności siebie, zdecydowania, odwagi i wielu innych cech potrzebnych do osiągnięcia sukcesu życiowego.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem i ich uniwersalizm

Warto też wspomnieć o tym, jak uniwersalne są szafirowe pierścionki. Dzięki wcześniej wspomnianej łatwości w obróbce tego kamienia możliwe jest dopasowanie go do każdego pierścionka, jak i zdecydowanie, czy kamień ma wyglądać na skromny i subtelny, czy też wywoływać ogromne wrażenie na osobach trzecich.

Jednak to nie wszystko! Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że niebiański błękit jest tylko jednym z wielu dostępnych wersji kolorystycznych szafiru. Po dodaniu do niego odpowiedniej ilości pewnych pierwiastków chemicznych kamień miłości może stać się zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, a nawet fioletowy. Miłośników mniej kolorowej biżuterii na pewno ucieszy też fakt, że szafiry mogą również być czarne, białe, czy też przezroczyste. Takie zróżnicowanie sprawia, że pierścionek zaręczynowy można idealnie dopasować do gustu partnera i jeszcze bardziej go wzruszyć składając propozycję ślubu.

Warta uwagi kolekcja jest dostępna pod tym adresem: https://luva.pl/pierscionki-zareczynowe