bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

konturowanie twarzy kobieta
Uroda

Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy to zadanie wymagające delikatności, dokładności. Powinno być lekkie i nie stwarzać efektu maski. Niestety częsty brak umiejętności powoduje właśnie taki efekt. Niewiele osób również wie, że sposób nakładania odcieni zależy również od kształtu twarzy. W tym artykule, przybliżymy nieco bardziej temat dla posiadaczy kształtu twarzy okrągłej lub kwadratowej.

makijaż kosmetyki

Jak zacząć konturowanie?

Na początku zacznij od podkładu. Jest to bardzo istotny element, ponieważ koloryt jest często nie równy. Stanowi to problem, przy nakładaniu w późniejszym etapie odcieni. Następnie dobierz bronzer do swojego koloru skóry, lekko ciemniejszy. Nałóż go pod kości policzkowe, na czole wzdłuż linii włosów oraz również szczęki.

Ostatnim produktem będzie rozświetlasz- bo przecież konturowanie twarzy to nie tylko przyciemnianie. Należy obchodzić się z nim bardzo ostrożnie. Nakładaj go lekko pod oczy, środek czoła oaz nosa i brody.

Na koniec wszystko zblenduj. Najlepiej użyć większego pędzla, lub gąbeczki. Wykonuj okrężne ruchy, aby zatopić granice w kolorach.

Sprawdź też, jak wykonać smoky eyes

Konturowanie twarzy kwadratowej

Wiele osób, nie zdaje sobie sprawy, że jest posiadaczem twarzy kwadratowej. Nie jest to dziwne, bo jak sama nazwa wskazuje- kwadrat kojarzy się z foremną figurą. Czy człowiek może taką mieć? Tak naprawdę kształt takiej twarzy charakteryzuje się mocno zaakcentowanymi rysami. Szerokość jest identyczna na wysokości żuchwy oraz czoła. Często również w parze idą pełne usta i rzucające się w oczy powieki.

Konturowaniem chcemy zatuszować ostre rysy, stworzyć bardziej owalny wyraz. Bronzer nakładamy na zewnętrzne partie szczęki oraz czoła. Z kolei rozświetlacz na środek czoła, brody i przede wszystkim- kości policzkowe.

Konturowanie okrągłej twarzy

Twarz okrągła, podobnie jak było z kwadratową- nie jest okręgiem. Wpisuje się jednak lekko w koło. Najszersza jest na wysokości policzków- czyli jakby średnicy. Charakteryzuje się też zaokrągloną brodą i nie wysokim czołem.

Bronzer należy nakładać na boki twarzy, wykonując ruchy w kształt cyfry „3”. Rozpoczynamy od zewnętrznych partii czoła, kolejno w poprzek policzka. Na koniec ruch idzie w stronę linii szczęki. Wysmukli to i wydłuży nasz nos. Jeżeli chcemy go zwęzić, nakładamy bronzer na zewnętrzną stronę. Warto użyć również rozświetlacza. Podkreśli tu środek czoła, szczyt nosa oraz brodę.

Szczegóły są ważne, dlatego jeżeli jesteś posiadaczką opadającej powieki, sprawdź tutaj co możesz z nią zrobić.

konturowanie twarzy kobieta

Konturowanie w praktyce

Konturowanie jak i szereg innych czynności związanych z makijażem wymaga praktyki. Na początku pożądany efekt może sprawiać ważenie nieosiągalnego, ale wszystko przyjdzie z czasem. Warto również zasięgnąć po poradę specjalisty, jeżeli nie jesteś pewna, jaki typ kształtu twarzy posiadasz. Warto to zrobić, niż trwać w błędzie i wykonywać nieodpowiedni makijaż każdego dnia. Dzięki odpowiedniemu konturowi, można podkreślić swoje atuty i zatuszować to, co nam się nie podoba. Przygotuj pędzle, bronzery, rozświetlacze i działaj!