bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

Zakupy

Wybieramy sprzęt na trening biegowy – o czym należy pamiętać?

Bieganie jest bardzo przyjemną czynnością. Nie dość, że dobrze wpływa na nasze zdrowie, pomaga zgubić zbędne kilogramy, to w dodatku wpływa na naszą równowagę psychiczną. Dzięki niemu możemy odpocząć psychicznie po ciężkim dniu pracy, chociaż też należy uważać z nim, ponieważ zbyt częste bieganie może doprowadzić do problemów ze stawami. Dziś jednak nie będziemy o tym mówić i postanowiliśmy się większej mierze skupić na doborze sprzętu na taki trening. Wydawać by się mogło, że jest to prosta sprawa, ale czy na pewno? Wszystkiego dowiecie się z naszego tekstu.

Dobre obuwie przede wszystkim!

Absolutną podstawą do biegania jest obuwie. Szczególnie początkujący biegacze nie doceniają ich i decydują się na zakup innych butów. Przeważnie mowa o tanich butach jak halówki, które w przyszłości szybko się rozpadną, a co najważniejsze, mogą być przyczynkiem do problemów ze stawami i kolanami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dołożenie kilkudziesięciu złotych by wybrać te buty, które będą bardziej przystosowane do biegacza. Na samym końcu nie nasze wyniki są najważniejsze, a nasze zdrowie.

Dobre obuwie to takie, które zapewnia nam amortyzację. Dzięki niej nasze stawy nie są narażone na kontuzję oraz plecy, o czym się często zapomina. To ważny czynnik, gdy wybieramy płaskie podłoże betonowe czy asfaltowe. Nie można też zapomnieć o tym, że buty właśnie w parkach czy lasach powinny mieć grubą podeszwę. Wystające gałęzie czy kamienie mogą zrobić nam wiele krzywdy, a jakościowe buty sprawia, że przebiegniemy przez nie „suchą stopą”.

Odzież również ma znaczenie

Równie istotnym czynnikiem wpływającym na bieganie jest odzież. Nie ma ona bezpośredniego wpływu na osiągane wyniki, ale jednak pomaga w komfortowym przemierzaniu kolejnych dystansów. Nie będziemy oryginalni mówiąc, że najlepsze koszulki treningowe męskie to te termoaktywne, które sprawiają, że biegacz ich praktycznie nie czuje, a zarazem są łatwe w utrzymaniu. Ich lekkość oraz skład materiałowy powoduje, że nie trzeba ich prasować i szybko wysychają.

Szukając kolejnych zalet trzeba zaznaczyć, że ich cena nie jest wysoka. W okresie zimowym warto wyposażyć nie tylko w odzież termoaktywną w postaci koszulki oraz spodenek, ale również i bieliznę, która będzie zatrzymywać powietrze i tym samym chronić ciało przed wychłodzeniem. 

Akcesoria do biegania jako dodatki

Należy pamiętać, że na ostateczny wynik treningu wpływa wiele czynników. Warto jednak nie pozostawiać niczego „ślepemu losowi”, tylko robić wszystko, by nawet najmniejszy detal był dopilnowany. Dobrym rozwiązaniem będą akcesoria, które mają na celu monitorowanie aktywności jak opaski czy smartwatche, które są wyposażone w opcję GPS i tym samym zapamiętują trasy.

Gdybyśmy chcieli wymienić dodatki do sprzętu na trening biegowy, to z pewnością wyróżnilibyśmy jeszcze odpowiednie środki do suplementacji. Trening nie kończy się tylko z momentem zakończenia biegu, ale równie istotne jest rozciąganie, więc mata do treningu będzie jak najbardziej właściwa, czy też bidon, w którym będziemy mogli przygotować różne mikstury do picia.