bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

Przeszczep tkanki tłuszczowej
Uroda

Przeszczep tkanki tłuszczowej – na czym on polega i kiedy można go wykonać?

Zastosowanie procedury polegającej na przeszczepie tkanki tłuszczowej może być bardzo skuteczne w redukcji różnych defektów estetycznych. Na czym polega taki zabieg i kiedy jest on stosowany? Wyjaśniamy!

Czym jest przeszczep tkanki tłuszczowej?

Przeszczep tkanki tłuszczowej, znany również jako przeszczep tłuszczu lub lipofilling, to zabieg medycyny estetycznej polegający na przeniesieniu tłuszczu z jednej części ciała do drugiej. Procedura jest zwykle wykonywana w celu dodania objętości lub konturu obszarom ciała, które zawierały mało tkanki tłuszczowej albo utraciły tkankę tłuszczową z powodu starzenia się, urazu lub innych przyczyn.

Podczas zabiegu lekarz najpierw pobiera tłuszcz z obszaru dawcy ciała pacjenta, takiego jak brzuch, uda lub pośladki. Tłuszcz jest następnie przetwarzany i oczyszczany przed wstrzyknięciem w okolicę biorczą, takie jak twarz, piersi lub pośladki.

Takie zabiegi wykonuje się w różnych gabinetach, na przykład prowadzi je gabinet bonadea-krakow.net.pl z Krakowa.

Kiedy wykonuje się przeszczep tkanki tłuszczowej?

Przeszczep tkanki tłuszczowej jest zwykle wykonywany w celach kosmetycznych lub rekonstrukcyjnych. Oto typowych przykładowych sytuacji, w których można wykonać przeszczep tkanki tłuszczowej:

  • Odmładzanie twarzy – przeszczep tłuszczu może być stosowany w celu przywrócenia objętości tkanek twarzy, zmniejszenia widoczności zmarszczek i poprawy konturu twarzy. Często stosuje się go do wypełniania takich obszarów jak policzki, zagłębienia pod oczami, bruzdy nosowo-wargowe.
  • Powiększanie oraz rekonstrukcja piersi – zabieg ten może być wykorzystany do powiększania piersi oraz do rekonstrukcji piersi po mastektomii. Zastosowanie takiego zabiegu umożliwia uzyskanie bardziej naturalnego kształtu piersi i poprawy symetrii piersi.
  • Konturowanie ciała – przeszczep tkanki tłuszczowej może być stosowany w celu poprawy kształtu pośladków, ud lub innych obszarów ciała.
  • Usuwanie blizn – wykorzystanie tego typu zabiegu jest możliwe w celu redukcji widocznych blizn. Pozwala on na wypełnienie zagłębień i wygładzenie skóry.
  • Odmładzanie dłoni – warto też wskazać, że przeszczep tłuszczu może być zastosowany w celu przywrócenia objętości dłoniom i zmniejszenia widoczności pojawiających się na nich zmarszczek.

Wobec tego medycyna estetyczna wykorzystująca tkankę tłuszczową jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na poprawie wyglądu twarzy i ciała w naturalny sposób.

Jakie są korzyści wynikające z przeszczepu tkanki tłuszczowej?

Zalety przeszczepu tkanki tłuszczowej są liczne, dlatego też obecnie zabiegi te są bardzo popularne.

Przede wszystkim ich atutem naturalnie wyglądające ciało albo twarz, zmniejszone ryzyko reakcji alergicznych lub odrzucenia oraz możliwość uzyskania długotrwałych rezultatów.

Warto także wskazać, że w tym przypadku efekty mogą być widoczne przez długie lata, dlatego też nie ma wtedy potrzeby poprawiania uzyskanych rezultatów. Dzięki temu jest to również rekomendowana metoda zabiegowa dla osób, którym zależy na trwałym efekcie.