bestmakeup.pl

Moda, uroda, Styl życia

Jak zrobić ładnie kreski
Uroda

Jak zrobić ładnie kreski eyelinerem?

Podoba Ci się makijaż z czarną kreską, która pięknie podkreśla oko? Do niej tak naprawdę nie trzeba dodatkowych cieni, sama prezentuje się elegancko na każdą okazję. Jak zrobić ładnie kreski eyleinerem? Podpowiadamy.

Eyeliner, ale jaki? Co wybrać?

Tak naprawdę na rynku jest wiele kosmetyków, którymi zrobisz kreskę na powiece. Wśród nich jest np. eyeliner w słoiczku. Do niego konieczny jest pędzelek, bardzo cienki, którym malujesz kolorową kreskę. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych.

Kolejnym rodzajem jest eyeliner w kałamarzu, czyli pędzelek, który jest umieszczony w butelce. Idealnie sprawdzi się do kresek na powiekach, jednak wymaga dużej precyzji.

Dla początkujących dobrze jest też wybrać eyeliner w pisaku. Trzeba jednak uważać, bo szybko wysycha, ale jest idealny do nauki. Pewnie trzyma się go w dłoni.

Eyelinery nie każdemu przypadną do gustu, dlatego dobrą alternatywą są kredki do oczu. Podkreślisz nią linię rzęs, jest delikatna i prosta w aplikacji. Na rynku jest wiele rodzajów, w tym twarde i matowe. Eyeliner daje zupełnie inny efekt – mocniejszy i trwalszy. Linia nad rzęsami wydaje się precyzyjniejsza, przyda się jednak trochę wprawy, bo nie da się jej poprawić tak szybko, jak malowanej kredką.

Ładne kreski eyelinerem – jak zrobić?

Zastanów się, jak ma wyglądać Twoja kreska na oku, pod jakim kątem chcesz ją nałożyć i gdzie zakończyć. To indywidualna sprawa, bo jej ostateczny kształt, ma wpływ na optyczne wydłużenie oka albo podniesienie. Najpopularniejsze kreski na oku to te, które prowadzi się pod lekkim skosem i kończą się tuż przed zakończeniem brwi. Powszechnie nazywa się je jaskółkami. Prosta i krótka kreska na powiece to z kolei dobre rozwiązanie dla początkujących. Z reguły nie wychodzi ona poza linię rzęs.

Nałóż bazę albo matowy cień na oko, najlepiej w kolorze cielistym. W ten sposób wyrównasz kolor. Kolejny krok możesz rozwiązać dwojako: rysujesz jaśniejszą kredką kształt kreski albo malujesz docelowym odcieniem od końca oka. Nie musisz robić jej ciągłej. Wystarczy, że powoli będziesz wypełniać skórę nad linią rzęs. Pamiętaj o tym, aby ręka była ustabilizowana. Łokieć możesz oprzeć o stół albo toaletkę. Na razie wykonaj jedną kreskę, bez zakończenia, czyli powinna się ona kończyć tam, gdzie krawędź gałki ocznej. Zarezerwuj sobie trochę czasu, aby podczas malowania, ścierać nierówne i grubsze fragmenty. Do wycierania nadmiaru kosmetyku możesz wykorzystać patyczki higieniczne albo pędzelek.

Przyszedł czas na domalowanie ostatniego, najważniejszego fragmentu. Nie naciągaj skóry oka, zacznij od dolnej krawędzi, a następnie górnej. Następnie wypełnij środkową część według uznania.

Pamiętaj o tym, aby wybrać odpowiedni kąt, a także wypełnić wszystkie luki. Rysowanie możesz ułatwić sobie, stosując metodę stawiania kropeczek na wybranej linii. Jeśli nie czujesz się pewnie podczas malowania ładnej kreski eyelinerem, możesz też pomyśleć o makijażu permanentnym. To bezpieczny zabieg, który daje trwałe efekty. Jeśli przerażają Cię koszty z tym związane, pożyczka pozabankowa to dobre rozwiązanie. Warto jednak wybrać gabinet kosmetyczny, który spotyka się ze świetnymi opiniami.